Рада не змогла відправити уряд у відставку

1760295Про недовіру уряду на засіданні у вівторок ввечері проголосували 194 народних депутата з 226 мінімально необхідних.

Верховна Рада України не змогла проголосувати за проект постанови про недовіру Кабінету міністрів України на чолі з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком.

Як передає Інтерфакс-Україна, за проект постанови про недовіру уряду на засіданні у вівторок ввечері проголосували 194 народних депутата з 226 мінімально необхідних.

“Блок Петра Порошенка” за цей проект постанови дав 97 голосів з 136 наявних у фракції, “Народний фронт” – 0, “Опозиційний блок” – 8 з 43, “Самопоміч” – 25 з 26, Радикальна партія -15 з 21, “Батьківщина” – 15 з 19, “Відродження” -0, “Воля народу” – 6 з 20 депутатів, які офіційно перебувають у фракції. Також дану резолюцію підтримали 28 позафракційних депутатів.

Згідно з українським законодавством, у разі неприйняття резолюції про недовіру уряду можливість вдруге її поставити на голосування буде тільки на наступній сесії.

Перед голосуванням за даний проект постанови член депутатської групи “Воля народу” Володимир Литвин зазначив, що в разі, якщо зараз депутати не зможуть відправити уряд у відставку зараз, то в наступний раз Верховна Рада зможе поставити дане питання на голосування на новій сесії не раніше вересня.

У цьому ключі він зазначив, що в разі, коли робота уряду визнана незадовільною, а на резолюцію про недовіру Кабінету міністрів не вистачило голосів, виникає певна юридична колізія.

Спікер парламенту Володимир Гройсман заявив на це, що не збирається ставити настільки важливе питання на сигнальне голосування, а депутати повинні прийняти політичне рішення.

Перед голосуванням заступник глави фракції “Народний фронт” Вікторія Сюмар заявила, що ті, хто підтримають резолюцію про недовіру уряду, візьмуть на себе відповідальність за економічну ситуацію в країні.

“Ті, хто так голосують, беруть на себе відповідальність за економічну ситуацію в країні”, – сказала вона з трибуни парламенту у вівторок в ході розгляду проект постанови про відповідальність уряду.

Перед цим Рада проголосувала постанову, якою визнала роботу Кабміну незадовільною.

Звіт Кабміну в Раді. Онлайн

http://ua.korrespondent.net/

Залишити коментар