Назвали ознаки хронічного недосипання, про які ви не здогадувалися

814119_w_300Якщо ви спите вночі менше 7-8 годин, а на ранок відчуваєте бадьорість, це не є ознакою “суперлюдини”. Організм все одно відпочиває недостатньо, просто показує це незвичним способом. На хронічне недосипання вказують два та більше пункти з наступного переліку, в яких можете себе упізнати.

Завеликий апетит. Організм потребує калорійної та “шкідливої” їжі накшталт смаженої картоплі чи поживних десертів. Хоча раніше задовольнявся цілком помірним раціоном. Така реакція виникає через хронічну втому, оскільки менше продукується гормон, що відповідає за відчуття ситості, – пише “Cosmopolitan”.

Зайві кілограми. Вони є прямим наслідком попереднього пункту. Проте від недосипання можуть з’являтися навіть при дотриманні правильного раціону. Причина – сповільнений метаболізм, який розщеплює жири в режимі “лайт”.

Дратівливіть. Якщо раніше ви спокійно реагували на шум, запізнення транспорту та інші “подразники”, а тепер “вибухаєте” при кожній нагоді – організм не витримує навантаження і вимагає суттєвого відпочинку.

Проблеми з пам’яттю. Недосипання змушує мозок відсіювати ті завдання, що не є надважливими. Тому після короткого сну вам частіше доводиться складати списки денних справ, шукати ключі та вибачатися перед друзями, про чиї дні народження просто забули.

Складні рішення. На них перетворюються буденні моменти – яка сукня більше пасує, який фільм обрати для перегляду. Мозок не спроможний оцінити переваги та мінуси кожного варіанту, тому вибір дається непросто.

Неуважність. Загубити телефон, розлити чашку кави чи випадково набити собі синця – це легко, коли відсутня концентрація. Від недосипання знижуються моторні функції, бо нервова система відчуває втому.

Занизький імунітет. Якщо хворієте на застуду від кожного протягу, а одне ГРВІ моментально змінюється на інше, час повноцінно відпочити.

Погіршення зору. В очах може двоїтися, для читання виникає потреба примружитися. Такі симптоми говорять про спазм зорових м’язів, які за коротку ніч не встигають відновитися.

Зниження лібідо. В умовах високої втоми організм не здатен до зачаття. Тому і сексуальний потяг зменшується. Після короткої реабілітації із правильним графіком сну лібідо швидко поновиться.

Американські лікарі з’ясували, що люди, які сплять в день близького години, мають здоровішу серцево-судинну систему. “Тиха година” має тонізуючий ефект на загальну бадьорість і знижує артеріальний тиск після психічного стресу. Крім того, півгодини денного сну стимулює позитивний настрій і фізіологічну бадьорість.

https://gazeta.ua

Залишити коментар